fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Cementowa posadzka Baumit Rapido 1 Speed

Cechy, jakie powinien posiadać podłogowy podkład, aby szybko wykonać posadzkę w związku z napiętymi terminami związanymi z pracami budowlanymi są: szybkość, trwałość oraz wysoka wytrzymałość i wszechstronność. Te wszystkie walory cechuje cementowa błyskawiczna posadzka Baumit Rapido 1 Speed. Wyrób ten sprawdzi się przy wszelkich rodzajach wiążących oraz wysychających błyskawicznie podkładach, zarówno na tych, związanych z podłożem, na rozdzielających warstwach czy na grzewczych i pływających.   (uprawnienia budowlane program) 

Cementowa posadzka Baumit Rapido 1 Speed
Cementowa posadzka Baumit Rapido 1 Speed

Szerokie zastosowanie cementowej posadzki

Wysoki stopień mechanicznej wytrzymałości Baumit Rapido 1 Speed gwarantuje, że duże obciążenia zostają przeniesione. To pozwala na wykorzystanie tego produktu w mieszkalnych budynkach czy obiektach publicznej użyteczności. Można go śmiało stosować jako podkład pod żywiczne posadzki i powłoki. Wysoka odporność związana ze ścieraniem powoduje, że produkt ten może stanowić użytkową ostateczną warstwę. W związku ze swoimi właściwościami produkt sprawdzi się na małych powierzchniach, jak i przy większych. Wszędzie tam, gdzie kluczowy jest czas Baumit Rapido 1 Speed znajdzie swoje zastosowanie. Wykorzystuje się go także przy mokrych i wilgotnych pomieszczeniach. Jego duży zakres związany z grubością 10 -100 mm i odpowiednia konsystencja pozwala formować spady, które względem podłoża będą mieć dowolny kąt nachylenia. To pozwala zastosować go na tarasach czy balkonach. (uprawnienia budowlane)

Czas wysychania Baumit Rapido 1 Speed

Ważną cechą Baumit Rapido 1 Speed jest szybkość wiązania oraz wysychania. Po upływie 3 godzin można wchodzić na taki podkład, a po 24 godzinach przy warstwie wynoszącej 50 mm i sprzyjających warunkach dla wysychania, posadzka osiąga poziom wilgotności na poziomie ≤2%. To pozwala układać dowolną okładzinę w bardzo krótkim odstępie czasu. Może być to nawet parkiet, gdzie potrzebuje on podłoże spełniające wymagania związane z wysoką wytrzymałością oraz równością podłogowego podkładu. Podkład musi cechować się niskim poziomem wilgotności. (uprawnienia budowlane kontakt)  

Niska emisyjność produktu

Produkt Baumit Rapido 1 Speed otrzymało certyfikat, który określa go jako wyrób, wyróżniający się niskim poziomem emisyjności lotnych organicznych związków. Nie ma on negatywnego oddziaływania na zdrowie pracowników wykonujących pracę z zastosowaniem tego produktu. (uprawnienia budowlane 2022)  Tym samym produkt ten wpisuje się w idee związane ze zdrowym mieszkaniem, która to od wielu lat jest propagowana przez Baumit. Zarówno inwestorzy, jak i wykonawcy bardzo cenią sobie oszczędność czasu. Jednak często są sytuacje, gdzie ta oszczędność jest wymagana, co wiąże się z dotrzymaniem terminów, jakie zostały zapisane w umowach. Pośpiech nie wchodzi tu w grę, ponieważ może on nieść za sobą powstawanie błędów. Należy w związku z tym zadbać, aby został wybrany odpowiedni materiał, o dobrych parametrach, oraz o szybkim działaniu. Do takich produktów zalicza się szybkoschnący podkład Baumit Rapido 1 Speed. Pozwala on na realizację prac w błyskawicznym tempie, zachowując przy tym trwałość oraz jakość.  (uprawnienia budowlane segregator )  

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com