fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Całoroczne domy z drewna bez pozwolenia na budowę

Domy z drewna to alternatywa dla osób, które marzą o ekologicznym,  nowoczesnym domu, który powstanie w szybkim tempie. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

domy z drewna

Wiele osób posiadających działkę w atrakcyjnym miejscu marzy o tym, by posiadać choćby mały domek, w którym będzie mógł spędzać wolny czas. Alternatywą jest domek letniskowy, bądź domek całoroczny, którego powierzchnia nie przekracza 35 m. Można go wybudować bez pozwolenia na budowę, należy zgłosić tylko w starostwie powiatowym fakt planowanie budowy. W przypadku domków letniskowych najczęściej są one wykorzystywane wiosną i latem, natomiast domki całoroczne są użytkowane przez cały rok. W przypadku domów przekraczającej 35 m2 w przyziemiu, obojętnie czy są przystosowane do całorocznego użytkowania, czy pozbawione izolacji, musimy kierować się przepisami odnoszącymi się do budynków mieszkalnych, nie do zabudowy letniskowej, w tym przypadku należy uzyskać pozwolenie na budowę takiego domu. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W 2015 roku przepisy złagodziły wymogi stawiane inwestorom, którzy chcą wybudować domek do 35 m. Jeżeli budynek będzie wolnostojący, jednokondygnacyjny powierzchnia zabudowy takiego obiektu będzie wynosić do 35 m kwadratowych. Liczba takich budynków nie będzie przekraczać jednego na każde 500 m2 powierzchni działki. Wówczas występowanie o pozwolenie na budowę nie jest konieczne.

Takie same przepisy dotyczą nie tylko domków letniskowych, czy całorocznych, ale także innych budynków wolnostojących. (testy uprawnienia architektoniczne)

Porównując dom murowany i drewniany, pierwszy model jest czasochłonny i wymaga dużego zaangażowania. Domy drewniane z bali, czy z prefabrykatów są szybkie w budowie.

Nowoczesne rozwiązania pozwalają budować domy w różnych stylach. Możemy zdecydować się na nowoczesne domy w minimalistycznym charakterze, czy też górskie chaty z pięknymi rzeźbami. (program na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com