fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Budownictwo energooszczędne

Budownictwo energooszczędne jest coraz popularniejsze w Polsce i dobrze się sprawdza. Ważnym aspektem jest bowiem stosowanie metod, które pozwalają zmniejszyć ogólne koszty eksploatacji domu. Szczególną uwagę zwracają na to inwestorzy. Godnym uwagi jest fakt, że budowa takiego domu nie odbiega znacznie od budowy domu, który nie jest energooszczędny. Istotnie różnicę znajdziemy w materiałach oraz technologii, które są tutaj stosowane (uprawnienia budowlane testy 2021). Oczywiście fachowcy, którzy zajmują się budowaniem domów niestandardowych muszą posiadać uprawnienia budowlane.

Budownictwo energooszczędne

Panele słoneczne

Istotnie coraz częściej słyszymy o panelach słonecznych oraz widujemy je na wielu domach. Z pewnością są to niekonwencjonalne metody ocieplania budynku, ale w praktyce dobrze się sprawdzają. Ważnym aspektem jest to, że domy energooszczędne pobierają około 50% mniej energii niż przy tradycyjnych rozwiązaniach. Jednak, aby je zastosować dom musi spełniać określone parametry (wybierz swój dostęp do programu uprawnienia budowlane). Oczywiście inwestorzy zajmujący się budowa takich domów wiedzą, że ogólna bryła budynku nie powinna posiadać żadnych załamań. Istotnie najlepiej sprawdzają się idealnie proste obiekty. O takim kształcie budynku warto zatem pomyśleć już na etapie jego budowy.

Domy pasywne a panele słoneczne

Godnym uwagi jest fakt, że w przypadku domów pasywnych zastosowanie paneli słonecznych różni nieco się różni. Tutaj bryła obiektu musi być zbliżona co najmniej do prostokąta (uprawnienia budowlane – egzamin). Z pewnością pokrycie dachowe może być wykonane z dowolnego materiału, ale sam dach powinien być dwuspadowy.

Reasumując, zastosowanie paneli jest nowoczesnym rozwiązanie, które sprawdza się pod względem technicznym oraz wizualnym. Istotnie projektując dom energooszczędny należy pamiętać o określonym współczynniku przenikania ciepła dostosowanym do przegród zewnętrznych. Element ten powoduje sporą utratę ciepła, przede wszystkim w domach pasywnych (egzamin na uprawnienia budowlane). Zatem budując lub remontując tego typu obiekty trzeba zwrócić uwagę na właściwą wentylację.

Grzejnik klasyczny odchodzi w niepamięć

Choć klasyczny grzejnik wciąż gości w wielu domach, to z pewnością warto z niego zrezygnować na rzecz nagrzewnic elektrycznych lub nowoczesnych pomp ciepła. Istotnie, jeżeli zależy nam na dobrym ogrzaniu budynku w systemie energooszczędnym najlepiej jest postawić na ogrzewanie solarne. Taka instalacja bez problemu ogrzeje wszystkie pomieszczenia w domu (program na uprawnienia budowlane).

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com