fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Domy parterowe są zazwyczaj wygodne, odpowiednio rozmieszczone pomieszczenia zapewnią wygodę użytkowania dla dzieci, dorosłych, jak również osób starszych. Oczywiście aby zdecydować się na taki budynek musimy mieć odpowiednio dużą działkę, a także powierzchnia jej powinno być w miarę równa.

Wybudowanie niedużego domku parterowego jest z reguły tańsze, niż budowa domów z kondygnacjami. Kolejną zaletą jest to, iż domy parterowe budujemy szybciej, niż domy piętrowe.

W przypadku instalacji zazwyczaj wszystkie znajdują się w jednym centralnym punkcie w domu parterowym, trudno tu uzyskać właściwy ciąg kominowy jeśli, więc nie przewidujemy wentylacji mechanicznej trzeba pomyśleć o nasadach kominowych, które poprawiają wpływ zużytego powietrza. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Najczęściej jeśli chodzi o budynki parterowe wybiera się domy o prostej bryle, są to niewątpliwie względy ekonomiczne, ale proste bryły są również popularne ze względu na możliwość uzyskania sporej powierzchni w danych pomieszczeniach co jest bardzo pożądane.

Dachy spadziste i płaskie

Zazwyczaj do domów parterowych wybiera się dachy spadziste lub proste, stromy dach wymaga zwartej formy i osiowej kompozycji, istotny jest tutaj sztywny układ wnętrza. Płaski dach zapewnia swobodniej ukształtowanie bryły domu, może to być rozbita kubatura budynku na kilka części i właściwie budynek możemy dopasować do swoich potrzeb i wymagań. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo dużą zaletą domów parterowych jest łatwość poruszania się po całej powierzchni dla osób starszych, czy niepełnosprawnych. Nie ma bowiem tutaj przeszkód takich jak schody i progi.

Najczęściej wszystkie pomieszczenia są skupione wokół jednego centralnego holu. Główne miejsca spotkań to spory salon. Bardzo często z salonu wychodzi również okno na taras, który jest jakby przedłużeniem tego pomieszczenia, tutaj można spędzać czas na świeżym powietrzu, jeżeli jest teraz odpowiednio zadaszony to nawet deszcz nie będzie nam przeszkadzał w wolnych chwilach na zewnątrz. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0