fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Awaryjne oświetlenie

Oświetlenie awaryjne to system automatycznego oświetlenia ewakuacyjnego i bezpieczeństwa, które włącza się po ustaniu napięcia elektrycznego. Ważnym aspektem jest to, że oświetlenie awaryjne jest konieczne przy większych inwestycjach budowlanych. Dlatego należy takie oświetlenie stosować w miejscach, gdzie brak prądu może być zagrożeniem dla życia i zdrowia osób, przebywających w budynku. Takimi miejscami są kina, filharmonie, teatry i muzea.(program na uprawnienia architektoniczne

Konieczność posiadania automatycznego oświetlenia ewakuacyjnego dotyczy również dużych zakładów produkcyjnych. Przynajmniej dwie godziny po zaniku napięcia elektrycznego powinno działać takie oświetlenie a przez godzinę oświetlenie bezpieczeństwa. Godne uwagi jest to, że w Polsce oświetlenie awaryjne wchodzi w zakres urządzeń przeciwpożarowych i w związku z tym jego natężenie powinno być badane przynajmniej raz w roku. Ważne, aby oświetlenie awaryjne miało niezależne źródło energii, ponieważ jego pomoc polega na umożliwieniu opuszczenia budynku przy wyłączeniu głównego zasilania. Najważniejsze, aby oświetlić drogi ewakuacyjne i strefy wysokiego ryzyka.

Inwestor budowlany powinien wiedzieć jak ważna jest poprawność wykonania oświetlenia dróg ewakuacyjnych. Jeśli wystąpią jakiekolwiek wątpliwości co do dostosowania występujących wymogów mogą zostać nałożone wysokie kary finansowe.(akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Bezpieczeństwo a oszczędność

Ważne, aby zdać sobie sprawę, że wybór tańszego sprzętu i oszczędzanie na bezpieczeństwie zupełnie mija się z celem. Wnioskując, odpowiedzialność za bezpieczeństwo użytkowników budynku zależy od wykonawcy nieruchomości i należy mieć pewność, że wybrane zabezpieczenia są wytrzymałe.(programy do uprawnień architektonicznych)  

Parametry techniczne wybranego sprzętu mają wpływ na bezpieczeństwo. Dlatego warto wybrać sprzęt, który gwarantuje najwyższą ochronę i standard.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com