fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Automatyczne wentylacje od Hörmann

Garaż posiadający szczelną i grubą bramę stwarza potrzebę jego wietrzenia w optymalnym stopniu. Jest to ochrona, która będzie eliminować zjawisko polegające na pojawianiu się pleśni. Przepisy budowalne także mówią o konieczności wentylacji garażów. Chcąc minimalnie ponosić straty ciepła i jednocześnie skutecznie wentylować pomieszczenie garażowe należy zaopatrzyć się w system wentylacji automatycznej dla garażu, jaki oferuje firma Hörmann. Obecne podążanie do energooszczędności powoduje, że wznoszone nowe domy są coraz cieplejsze. Coraz lepiej również izoluje się garaże, jakie przylegają do domu. Chcąc ograniczyć uciekanie ciepła z domu poprzez pomieszczenie garażowe trzeba odpowiednio izolować jego ściany i sufit. Jednak takie działania to nie wszystko. Ważna staje się też odpowiednio dobrana brama. Musi być ona ciepła i gruba. Firma Hörmann w swojej ofercie posiada bramę garażową LPU 67 Thermo. Zabezpiecza ona pomieszczenie od ucieczki ciepła, jakie mogą mieć miejsce przez bramę.  (uprawnienia budowlane program) 

Automatyczne wentylacje od Hörmann
Automatyczne wentylacje od Hörmann

Brama garażowa LPU 67 Thermo

Brama garażowa od firmy Hörmann o typie LPU 67 Thermo składa się z segmentów, których grubość wynosi 67 mm. Posiada ona termiczną przegrodę oraz odpowiednie uszczelki, jakie pozwalają utrzymać stały poziom temperatury w pomieszczeniu garażowym. Tak szczelna oraz gruba brama może jednak prowadzić do powstawania większej wilgotności powietrza, a wilgoć prowadzić do powstawania pleśni oraz korodowania się samochodu. Ma to miejsce szczególnie w okresie zimowym. Chcąc zapobiec tym zjawiskom warto zainstalować oferowany przez firmę Hörmann system wentylacji automatycznej przeznaczony dla garażu. Przy takim systemie wietrzenie garażu przebiega przy jednoczesnym zamknięciu bramy. Uchyla się jej najwyższy z segmentów. Segment najniższy zostaje na posadzce garażowej, dlatego też do środka nie przedostają się zwierzęta, liście czy śmieci.. (uprawnienia budowlane segregator)  

Czujnik poziomu wilgotności

Montując dodatkowo na zewnątrz czujnik do monitorowania stopnia wilgotności powietrza, jaka znajduje się poza garażem można w ten sposób zyskać pewność, ze segment górny nie zostanie uchylony, kiedy poziom wilgotności na dworze będzie większy, niż poziom wilgotności w garażowym pomieszczeniu. System wentylowania automatycznego garażu jest dodatkowym elementem w wyposażeniu garażu. Można stosować je przy segmentowych bramach oferowanych przez Hörmann LPU 43 oraz LPU 67 Thermo. (uprawnienia budowlane 2022) 

Wewnętrzny klimatyczny czujnik

Zamontowany klimatyczny czujnik wewnętrzny pozwala uchylać się w automatyczny sposób bramie przy danym poziomie wilgotności powietrza w pomieszczeniu garażowym. (uprawnienia budowlane cennik)  Czujnik ten kontroluje poziom wilgotności oraz reguluje jednocześnie prawidłowe wentylowanie. Kiedy w powietrzu wilgoć jest zbyt duża, w takiej sytuacji segment górny bramy uchyla się. Po wyrównaniu się poziomu brama wraca do zamkniętej pozycji. Chcąc zapewnić odpowiednią eksploatację można samodzielnie ustalić dany zakres temperatury, w którym to brama nie otworzy się. To pozwoli zapobiec wychładzaniu się garażu w sezonie zimowym.  (uprawnienia budowlane kontakt) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com