Jak się przygotować do egzaminu na uprawnienia budowlane?

Przystępujesz do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2021

Złożyłeś dokumenty i czekasz na odpowiedź Izby? 

Materiału do przyswojenia jest bardzo dużo. Ostatni miesiąc przed egzaminem może okazać się nie wystarczający na naukę, dlatego zacznij systematyczną naukę już dziś. 

Wykorzystaj ten czas efektywnie… 

Sprawdź z jakich materiałów się uczyć. W artykule znajdziesz również 6 kroków efektywnej nauki. 

Czekasz z rozpoczęciem nauki aż do chwili otrzymania pozytywnej opinii z Izby Inżynierów? To błąd. Swoją naukę powinieneś rozpocząć już dziś, ponieważ materiał jest bardzo obszerny. Na naszej stronie znajdziesz programy, które znacznie ułatwią Ci ten proces. 

egzamin na uprawnienia budowlane

Z czego się uczyć?

Czekasz z rozpoczęciem nauki aż do chwili otrzymania pozytywnej opinii z Izby Inżynierów? To błąd. Swoją naukę powinieneś rozpocząć już dziś, ponieważ materiał jest bardzo obszerny. Na naszej stronie znajdziesz programy, które znacznie ułatwią Ci ten proces. Wystarczy że wybierzesz dogodny dla siebie dostęp do programu (na komputer, on-line, android):

Egzamin Pisemny na uprawnienia budowlane 

Przygotowanie do egzaminu pisemnego rozpocznij od nauki testów. Znajdziesz je w programie Uprawnienia Budowlane. Są to pytania które pojawią się na Twojej karcie egzaminacyjnej, więc naucz się ich bardzo dobrze.

Następnym krokiem jest pogłębienie swojej wiedzy o akty prawne. Zweryfikuj wiedzę, którą już posiadasz w oparciu o przerobione testy z treścią aktów prawnych. Akty dostępne są w formie programu lub w wersji papierowej, którą prześlemy na wskazany adres. Segregator z takim aktami prawnymi będziesz mógł zabrać na egzamin ustny. 

Egzamin Ustny na uprawnienia budowlane

Egzamin ustny zdawany jest przed komisją. Wchodząc do sali wylosujesz pytania, na które będziesz musiał udzielić odpowiedzi. Treści tych pytań wraz z odpowiedziami znajdziesz w programie Egzamin Ustny lub w wersji papierowej w segregatorze, który prześlemy na wskazany adres:

Na egzaminie ustnym masz czas na przygotowanie się. Ten czas warto wykorzystać na sprawdzenie odpowiedzi w materiałach, które masz ze sobą. Tu pomocny okaże się segregator z aktami prawnymi. A jeśli zgodnie z naszą sugestią wykorzystywałeś segregator do nauki na egzamin pisemny to plus dla Ciebie, teraz wiesz gdzie odnaleźć odpowiedzi na pytania 🙂

Czym różnią się wersje Android, ON-LINE i NA KOMPUTER?

W każdej z tych wersji pytania oraz odpowiedzi, czyli zakres materiałów jest dokładnie taki sam. Nic więc Cię nie ominie.

1. Android – jedno urządzenie z systemem android, licencja 12 miesięcy.

2. Na Komputer – jedno  urządzenie z systemem Windows, licencja 12 miesięcy

3. ON-LINE – wiele urządzeń, wersja webowa działająca poprzez przeglądarkę internetową, licencja 6 miesięcy.

6 kroków efektywnej nauki

Do egzaminu na uprawnienia budowlane w sesji JESIEŃ 2021 zostało 2,5 miesiąca, czyli około 80 dni. Zaplanuj swoją naukę tak, aby żadne pytanie na egzaminie Cię nie zaskoczyło. Oto nasze wskazówki:

  1. Dobry plan to podstawa – zaplanuj swoją pracę i konsekwentnie realizuj swoje założenie. Sprawdź jaki materiał musisz przyswoić. W zależności od specjalności zakres wiedzy jaki musisz posiąść to około 3-4 tysiące pytań testowych i około 80-150 aktów prawnych. Jeśli zaczniesz naukę już dziś to codziennie powinieneś uczyć się po 30-40 pytań ze swojej branży, co wydaje się możliwe do zrealizowania.
  2. Systematyczność pracy – konsekwentnie realizuj założony plan. Twoja nauka będzie tym efektywniejsza im systematyczniej będziesz realizował swoje założenia.
  3. Powtórki –  w nauce pytań testowych bardzo ważną rolę odgrywa powtarzanie materiału, dlatego codzienną naukę rozpocznij od powtórzenia wiadomości, które przyswoiłeś wczoraj. Raz w tygodniu zrób powtórkę całego materiału jakiego się nauczyłeś. Pamiętaj że powtarzać możesz w każdej wolnej chwili. Powtórki ułatwi Ci zainstalowanie programu na telefonie. Dzięki temu będziesz mógł ćwiczyć w każdej wolnej chwili.
  4. Koncentracja – do nauki wybierz ciche, spokojne miejsce, gdzie nikt nie będzie Ci przeszkadzał i nic nie będzie Cię rozpraszało. To znacznie skróci czas nauki.
  5. Ucz się dla siebie – pamiętaj że uczysz się dla siebie, a nie po to aby zadowolić innych. Zdany egzamin otworzy przed Tobą szerokie granice możliwości pracy w zawodzie. Dodatkowo zaoszczędzi Ci stresu związanego z ponownym podejściem do egzaminu.
  6. Nagroda za wytrwałość – zaplanuj nagrodę za swoją pracę i wytrwałość 🙂

Materiały do nauki - pakiety