fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Zliczanie czasu praktyki zawodowej może stanowić duży problem. Prawidłowy czas trwania praktyki jest warunkiem podejścia do egzaminu na uprawnienia budowlane. Z tego powodu musi on być bardzo dobrze udokumentowany. Warto przede wszystkim pamiętać, że podczas rozliczania praktyki bierze się pod uwagę tydzień roboczy. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Zliczanie czasu praktyki zawodowej: pełny tydzień praktyki

Nie ma najmniejszego znaczenia fakt, na jakim typie umowy odbywaliśmy praktykę. Mogła być to umowa o pracę, ale równie dobrze mogła to być umowa zlecenie lub umowa o dzieło. Zliczanie czasu praktyki zawodowej odbywa się na podstawie dokumentu – potwierdzenia odbycia praktyki. Znajdziemy tam informacje dotyczące liczby tygodni praktyki. Głównym założeniem jest to, że tydzień praktykowania trwa 5 dni. Z tego powodu trzeba pamiętać, że tylko przepracowanie całych 5 dni oznacza zaliczenie tygodnia praktyki. Tylko taki tydzień zostanie zakwalifikowany przez komisję kwalifikacyjną. Rok praktyki trwa 52 tygodnie. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Zliczanie czasu praktyki zawodowej: co z niepełnym tygodniem praktyki?

Warto zadać sobie pytanie, co w sytuacji, gdy tydzień praktyki jest niepełny, na przykład z powodu świąt? Jeśli w tygodniu pojawia się święto wolne ustawowo od pracy, odliczamy ten dzień z całego tygodnia. Ten tydzień zostanie uznany za pełny dopiero wtedy, gdy dodamy do niego dzień (bądź ich kilka) z innego tygodnia. Niestety co do niepełnych tygodni praktyki każda izba ma nieco inne ustalenia. Z tego względu warto dowiedzieć się we właściwej nam miejscem izbie, jak rzeczywiście wygląda sytuacja. Zdarza się, że tygodnia nie uznaje się, gdy było w nim więcej niż 2 dni wolnego. Z kolei w innych izbach sumuje się dni odbytej praktyki. Warto więc zasięgnąć informacji z pewnego źródła. (programy do uprawnień architektonicznych)

Praca dłuższa/krótsza niż 8 godzin

Oczywiście od czasu pracy podczas praktyki odlicza się urlop wypoczynkowy. Dotyczy to jednak tylko tych sytuacji, w których praktykant został zatrudniony na podstawie umowy o pracę. Taka umowa niejako zmusza do wzięcia urlopu podczas któregoś roku praktyki. Dni urlopu odlicza się od praktyki. Co jeszcze warto wiedzieć? Zliczanie czasu praktyki zawodowej niestety nie honoruje nadgodzin. Jeżeli będziemy pracować dłużej niż 8 godzin, nie skończymy szybciej całej praktyki. Z drugiej strony taka sytuacja może wydawać się atrakcyjna. Jest tak dlatego, że dzień zostanie zaliczony bez względu na to, ile godzin spędzimy na praktykowaniu. (akty zgodne z wykazem Izby Inżynierów)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.