fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Dokumenty, które są niezbędne podczas zdobywania uprawnień budowlanych

Wśród ważnych dokumentów związanych z procesem uzyskiwania uprawnień budowlanych są dokumenty potwierdzające odbycie praktyki zawodowej. Praktyki odbywane po 25 września 2014 roku są dokumentowane oświadczeniem, które potwierdza odbycie praktyki zawodowej. Dokument podpisywany jest przez kierownika lub patrona praktyki zawodowej.

zdobycie uprawnień budowlanych
zdobycie uprawnień budowlanych

Do tego oświadczenia dołącza się zbiorcze zestawienia odbytej praktyki oraz

– decyzja w sprawie nadawania uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie dla kierownika lub patrona praktyki,

-zaświadczenie o wpisie na listę członków właściwej Izby Samorządu Zawodowego dla kierownika lub patrona praktyki. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W oświadczeniu potwierdzającym odbycie praktyki zawodowej należy uzupełnić specjalność i zakres uprawnień budowlanych, o której dana osoba się ubiega oraz specjalność i zakres posiadanych uprawnień budowlanych. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Przed 25 września 2014 roku bardzo ważnym dokumentem związanym z praktyką zawodową była książka praktyki zawodowej. Wpisy do książki praktyki przed wejściem w życie nowego rozporządzenia o oświadczenie potwierdzające odbycie praktyki zawodowej są ważne. Na tej podstawie zalicza się praktykę zawodową. (testy 2019 uprawnienia)

Regulamin postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadania uprawnień budowlanych ubiegając się o uprawnienia budowlane

Warto zapoznać się z regulaminem postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadawania uprawnień budowlanych. Dokument zawiera bardzo ważne informacje związane z przeprowadzeniem egzaminu pisemnego oraz na uprawnienia budowlane realizowane w całej Polsce. W dokumencie tym znajdują się także wzory dokumentów rekrutacyjnych, które każdy przystępujących do egzaminu musi wypełnić. Przed przystąpienie do egzaminu warto skorzystać z regulaminu i dokładnie się z nim zapoznać, by rozwiać wszelkie wątpliwości i odpowiednio się przygotować do niego. (testy uprawnienia architektoniczne)

Bardzo istotnymi dokumentami, na których opierają się egzaminy na uprawnienia budowlane są akty prawne oraz normy. Aby odpowiednio przygotować się do egzaminu warto zapoznać się z ich treścią. Bardzo często podczas egzaminu porusza się tę tematykę. Krajowa Komisja Kwalifikacyjna podaje do wiadomości publicznej listę aktów prawnych, które obowiązują przystępującego do egzaminu. (testy 2019 uprawnienia)

 

 

 

 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com