fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Czy warto iść na kurs na uprawnienia budowlane?

Przed egzaminem na uprawnienia budowlane każda Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa oraz organizacje związane np. SEP organizują szkolenie na uprawnienia budowlane. Szkolenia przeznaczone są dla kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia budowlane. Koszt takiego kursu to około 1500 zł. Nie jest to mała kwota. Czy warto więc wziąć udział w kursie?

kurs na uprawnienia budowlane
kurs na uprawnienia budowlane

Odbycie kursu gwarantem zdanego egzaminu?

Wśród kandydatów przystępujących do egzaminu na uprawnienia krąży mit, że uczestnictwo w szkoleniu na uprawnienia budowlane jest gwarantem zdania egzaminu. Mówi się często, że jak nie zapiszesz się na kurs to nie zdasz, lub przeciwnie: „idź na kurs a na pewno Cię puszczą na ustnym”. Często kursanci wymieniając się doświadczeniem z osobami które egzamin maja już za sobą słyszą, że egzaminatorzy mają listę osób, które uczestniczyły w kursie i na takie osoby patrzą przychylnym okiem. Opinia ta nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Potwierdzą to zarówno egzaminatorzy, którzy oczywiście nie przyznaliby się do takich praktyk, ale również kandydaci którzy nie uczestniczyli w kursie. Wśród osób które podchodzą do egzaminu są takie, które mimo wzięcia udziału w kursie i dokonania opłaty egzaminu nie zdały. Uczestnictwo w kursie nie ma więc żadnego znaczenia na jego wynik. Zgodnie z opiniami naszych użytkowników i przesłanymi wrażeniami po egzaminie na uprawnienia budowlane komisja egzaminacyjna ani przez chwilę nie dała po sobie poznać że ma jakąkolwiek listę.

Czy warto więc iść na kurs?

Jakość przeprowadzanych kursów zależy przede wszystkim od osób, które taki kurs prowadzą. Idąc na szkolenie musisz przygotować się na zajęcia z różnymi ludźmi. Jedne będą bardziej ciekawe, inne mniej. Część zajęć będzie interesująca, prowadzący powiedzą Ci na co zwrócić uwagę, dadzą Ci cenne wskazówki również dla Twojej praktyki budowlanej. Jednak druga część może polegać wyłącznie na czytaniu aktów prawnych ;/ Na takich zajęciach zazwyczaj dostajesz zestaw najważniejszych ustaw i rozporządzeń (co w zasadzie możesz wydrukować sobie sam). Przed przystąpieniem do kursu warto zapytać starszych kolegów, którzy egzamin mają już za sobą jakie mają wspomnienia po takim kursie. W danej specjalności i przede wszystkim w określonej Izbie Okręgowej szkolenia wyglądają bowiem różnie. Jeśli wydatek rzędy 1,5 tys. zł. nie „położy” Twojego budżetu to warto iść na taki kurs przynajmniej po to by poznać ludzi z branży z którymi w przyszłości możesz nawiązać współpracę.

Podziel się:
Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com