fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienia hydrotechniczne – podstawowe informacje

Uprawnienia hydrotechniczne należą do ustawy o prawie budowlanym. Od rozporządzenia z 25 września 2014r. stanowią one jedną z samodzielnych specjalizacji uprawnień budowlanych. Nie zawsze tak jednak było, ponieważ przez wiele lat leżały one w zakresie specjalizacji konstrukcyjno-budowlanej. (nauka do uprawnień budowlanych)

uprawnienia hydrotechniczne
uprawnienia hydrotechniczne

Nieograniczone uprawnienia hydrotechniczne

Jeśli zostaną nam nadane uprawnienia nieograniczone, możemy projektować i/lub kierować pracami budowlanymi, których zakres one określają. Należą do nich prace nad morskimi budowlami hydrotechnicznymi. Posiadając nieograniczone uprawnienia możemy też pracować nad stałymi i tymczasowymi budowlami hydrotechnicznymi. Trzeba pamiętać, że muszą one spełniać przepisy dotyczące lokalizacji oraz warunków technicznych dla tego typu budowli. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Ograniczone uprawnienia hydrotechniczne

Gdy zdecydujemy się na uzyskanie ograniczonych uprawnień hydrotechnicznych, nasze możliwości będą okrojone. Przede wszystkim mniej będzie dla nas funkcji technicznych, które moglibyśmy samodzielnie sprawować. Ograniczone uprawnienia pozwolą nam na projektowanie i/lub kierowanie pracami budowlanymi w przypadku budowli morskich, jednak tylko tych, które mają maksymalnie IV klasę chronionego obszaru. Możemy także projektować i/lub kierować robotami budowlanymi przy budowlach hydrotechnicznych; tu warunkiem jest maksymalna IV klasa ważności. (dowiedz się więcej na temat uprawnień budowlanych)

Uprawnienia hydrotechniczne – jak je zdobyć?

Przepisy określają, jakie studia należy skończyć, bądź w jakim zawodzie musimy mieć nadany tytuł mistrza lub technika, aby móc ubiegać się o ten rodzaj uprawnień. Oprócz tego ważne jest odbycie praktyk zawodowych. W zależności od tego, jakim wykształceniem się legitymujemy oraz jakie uprawnienia chcemy uzyskać (ograniczone/nieograniczone), tyle będzie trwała nasza praktyka. Po spełnieniu tych warunków podchodzimy do dwuczęściowego egzaminu (pisemny i ustny). Zwieńczeniem naszych starań jest decyzja o otrzymaniu uprawnień budowlanych w specjalności hydrotechnicznej. (program do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.