fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Uprawnienia budowlane- egzamin

Egzamin na uprawnienia budowlane odbywa się w dwóch formach – pisemnej, w formie testu  i ustnej. Ważne jest to, że egzamin weryfikuje znajomość z ustawy Prawo Budowlane i innych ustaw, które są powiązane zakresem tematycznym z wybraną specjalnością i stanowią 70% wszystkich pytań. Sprawdza wiedzę na temat warunków bezpieczeństwa i higieny praca przy pracach budowlanych te pytania stanowią 20% pytań. Egzekwuje wiedzę z czynności administracyjnych i te pytania stanowią 10% wszystkich pytań.(materiały do nauki na egzamin do uprawnień budowlanych)

Warto wiedzieć, że ilość pytań z testu jest zależna od zakresu i rodzaju wybranych przez kandydata uprawnień. Ponieważ największa ilość pytań obejmuje test na uprawnienia do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń każdej specjalności i jest ich aż 90.

Egzamin ustny polega na wylosowaniu przez kandydata zestawu pytań. Dlatego każdy zestaw składa się z 5 lub 10 pytań w zależności od rodzaju wybranych uprawnień. Egzamin ustny weryfikuje umiejętności zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce dotyczącej wybranej specjalności. Jedno z pytań jest tzw.częścią praktyczną i polega na rozwiązaniu zadania projektowego i wyjaśnieniu zagadnienia dotyczącego prac na budowie.(szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Każde pytanie w półtorej minuty

Godne uwagi jest to, że każde z pytań tak samo jak do części pisemnej i ustnej jest przygotowane osobno dla poszczególnych specjalności i rodzaju uprawnień. Komisja egzaminacyjna przygotowuje listę osób uwzględniając podział na specjalności, które podchodzą do egzaminu.

Reasumując, część pisemna polega na zaznaczeniu jednej odpowiedzi w teście. Dlatego, aby zostać dopuszczonym do egzaminu ustnego należy odpowiedzieć poprawnie na 75% pytań. Zaplanowany czas na każde pytanie testowe to 1,5 minuty i 25 minut na przygotowanie do odpowiedzi ustnej.(egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.