Styropian grafitowy

Styropian grafitowy pojawia się jako materiał ociepleniowy nie tylko w nowych luksusowych domach, ale jest coraz częściej wybierany przez inwestorów i deweloperów budujących tańsze domy. Czy opłaca się zmienić styropian biały na grafitowy ? (program egzaminu na uprawnienia) Styropian grafitowy zwany również na rynku styropianem szarym powstaje w taki sam sposób co tradycyjny. Jedyną zasadniczą różnicą jest obecność w składzie grafitu, który dodaje się w trakcie produkcji. W efekcie otrzymujemy styropian o szarym bądź grafitowym zabarwieniu, ale co istotne – ma on również podwyższoną izolacyjność termiczną. Im wyższa izolacja termiczna tym niższe koszty za ogrzewanie zimą oraz mniejsze prawdopodobieństwo przegrzewania się domu latem. Jakie wady i zalety on posiada, przekonają się Państwo w dalszej części tego artykułu.(segregator egzamin ustny uprawnienia)

Styropian grafitowy
Styropian grafitowy

Zalety użycia styropianu szarego

Inwestorzy są zmuszeni ocieplać domy grubszymi warstwami izolacji, ponieważ w dalszym ciągu zaostrzają się warunki techniczne dotyczące współczynnika przenikania ciepła przez ściany. Jest to zabieg korzystny i opłacalny, ponieważ więcej ocieplenia wpłynie na niższe koszty za ogrzewanie zimą oraz odizoluje nasz dom w lecie przed nadmiernym przegrzaniem. (uprawnienia budowlane 2022) Musimy jednak pamiętać, że każdy dodatkowy centymetr izolacji spowoduje konieczność użycia szerszego parapetu oraz drzwi wejściowych czy też tarasowych. Okna osadzone na granicy będą w jego przypadku wyglądały na nieco schowane w elewację budynku. Wiąże się to z mniejszą ilością wpadających promieni słonecznych do naszych pokoi. Takie rozwiązanie wymaga również zastosowania większych okien by uniknąć efektu okien w starym zamku, tzw. okna strzelniczego. Jednym z rozwiązań będzie ciepły montaż okien wysuniętych w warstwę naszego ocieplenia. (uprawnienia budowlane egzamin) Musimy jednak liczyć się z większymi kosztami takiego przedsięwzięcia. Jest to rozwiązanie mniej popularne w naszym kraju, w większości przewidziane dla inwestorów, którzy chcą osiągnąć standard domów energooczędnych. Jeśli jednak budżet nam na to pozwala, warto bliżej przyglądnąć się temu rozwiązaniu, ponieważ cechuje go świetna jakość.

Przygotowanie do montażu

Styropian szary tzw. grafitowy ma identyczne właściwości jeśli chodzi o przyczepność kleju jak styropian tradycyjny biały. Nie wymaga dodatkowej konieczności szlifowania przed przyklejeniem. Przetarcie powierzchni każdego rodzaju styropianu, zanim rozpoczniemy klejenie zwiększy przyczepność kleju. Szlifowanie wykonujemy na wierzchniej stronie zanim zatopimy siatkę. (uprawnienia budowlane elektryczne) Taki zabieg nie jest koniecznością, jedni fachowcy stosują taką metodę inni nie, żadna z wyżej wymienionych metod nie jest zła. Podczas montażu pamiętajmy, by zawsze trzymać się zaleceń producenta.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.