fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Pytania odnośnie rozliczania praktyki zawodowej

Rozliczanie praktyki zawodowej dotyczącej zyskiwania uprawnień budowlanych jest tematem wzbudzającym wiele wątpliwości. Czy rodzaj umowy ma znaczenie? Co z okresem świątecznym, czy wlicza się do praktyki? Ile godzin dziennie należy spędzić na praktykowaniu? Te i wiele innych pytań pojawia się w głowach wielu kandydatów na uprawnienia. Ten wpis przyniesie odpowiedzi przynajmniej na część z nich. (segregator z aktami prawnymi do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Rozliczanie praktyki zawodowej – ile dni, ile godzin?

Każda praktyka zawodowa składa się z tygodnia praktyki. Każdy tydzień składa się z 5 dni, jednak nie muszą to być dni od poniedziałku do piątku. Ponadto warto wiedzieć, że nie ma znaczenia to, ile godzin będziemy każdego dnia w naszej pracy-praktyce. Równie dobrze możemy być w niej godzinę dziennie, aby taką praktykę zaliczyć. Warto jednak dopytać o szczegóły w naszej izbie okręgowej, ponieważ niektóre zapisy mogą być różnie interpretowane. Stąd też rodzaj umowy podpisanej z pracodawcą, nie gra żadnej roli. Może to być zarówno umowa cywilnoprawna, jak i umowa o pracę i to nie tylko na cały etat, ale także na jego część. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Rozliczanie praktyki zawodowej – niezaliczenie tygodnia praktyki

Rozliczanie praktyki zawodowej nie zalicza urlopów czy dłuższych przerw świątecznych. Jest to uciążliwe, ponieważ w przypadku tygodnia z tylko dwoma wolnymi dniami, taki tydzień nie zostanie zaliczony do praktyki. W takiej sytuacji cała praktyka wydłuża się. Najczęściej spotyka to osoby pracujące na cały etat, wtedy gdy tydzień pracy jest krótszy niż 5 dni. Jeśli zatrudnimy się na umowę cywilnoprawną, nasza praktyka będzie krótsza, bo jej dni można zaliczać już po wspomnianej jednej godzinie. Każdy rok praktyki składa się  z 52 tygodni, co też zawsze warto mieć w pamięci. Należy pamiętać, że aktualnie obowiązujące przepisy wykluczają odbywanie praktyk na różne specjalności w tym samym momencie. Ponadto każdą ostateczną decyzję odnośnie uznania praktyki podejmuje okręgowa komisja kwalifikacyjna. (programy do uprawnień budowlanych) (uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.