fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Pokrycia dachowe

Wraz z biegiem lat pokrycia dachowe mogą wymagać przeprowadzenia miejscowych napraw, albo też niekiedy gruntownych remontów. Modułowe blachodachówki pozwalają na trwałe i zarazem estetyczne pokrycie dachu, kiedy zostaną one profesjonalnie ułożone. Warto zadbać, aby warstwy dachu były odpowiednie. Dobrym rozwiązaniem warstw jest zastosowanie membran dachowych, kontrłat, łat oraz blachodachówki. Zdarza się jednak, że wraz z upływem czasu na membranie mogą wystąpić zacieki. Często są one wynikiem nieszczelności w pokryciu. ( uprawnienia budowlane )

Pokrycia dachowe
Pokrycia dachowe

Zacieki na membranie

Wysokoparoprzepuszczalna membrana ma chronić ociepleniową warstwę dachu od zawilgoceń. Pozwala ona jednocześnie przenikać wodnej parze, jaka powstaje na zewnątrz na poddaszu. Nie ma powodów do zmartwień, kiedy pod blachodachówką zaobserwuje się krople wody. Takie zjawisko w szczególności może pojawić się zimą, gdy pod warstwą wierzchnią pokrycia zostają wdmuchnięte drobinki śniegu. Takie skropliny powinny spłynąć poprzez wentylacyjną szczelinę po membranie, aż do okapu. W związku z tym plamy oraz zacieki wody na membranie nie powinny nas niepokoić, ponieważ jest to często bardzo normalne zjawisko. Problem zaczyna pojawiać się wtedy, gdy woda przedostaje się pod nią. Taka sytuacja ma miejsce, gdy montaż membrany był nieodpowiedni. Do takich błędów często dochodzi w punktach newralgicznych na dachu, czyli w lukarnach, koszach, przy kominie oraz w kalenicach.(uprawnienia budowlane segregator)  

Poszerzenie okapu

Zmieniając dachowe pokrycie i chcąc poszerzyć w związku z tym okap o 30 do 40 cm, żeby woda nie ściekała po ścianie często właściciele budynków zastanawiają się, czy takie zmiany wymagają uzyskania pozwoleń albo przeprowadzenia w projekcie zmian. W nowych przepisach wymiana dachowego pokrycia zalicza się do remontowych prac, dlatego też nie wymaga się w związku z tym uzyskiwania pozwoleń ani zgłoszeń. Trzeba jednak spełnić tu jeden z warunków, a mianowicie wolnostojący dom musi być tak zlokalizowany, aby obszar oddziaływania w żaden sposób nie przekraczał obszaru działki. Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości warto udać się do odpowiedniego architektoniczno – budowlanego wydziału i poprosić o zakres szczegółowych wymagań.  (uprawnienia budowlane testy) 

Pokrycie dachu warstwowymi płytami

Często chcąc pozbyć się z dachu poszycia sztywnego z desek, na jakim to znajduje się eternit właściciele domów planują pokrycie dachu za pomocą warstwowych płyt stworzonych z poliuretanu. Jedna kwestia jest pewna. Zanim przystąpi się do przeprowadzania na dachu modernizacji koniecznie należy zdjąć eternit. Oczywiście można wykonać pokrycie dachowe warstwowymi płytami, jednak trzeba rozważyć tu kilka ważnych aspektów. Pierwszym z nich jest to, czy takie rozwiązanie jest akceptowalne pod kątem estetycznych walorów, ponieważ warstwowe płyty przeznacza się zwykle do przemysłowych obiektów. Kolejną kwestią są ogniowe wymagania dla budynku oraz wymagania termiczne. Nie bez znaczenia jest kąt pochylenia połaci oraz zweryfikowanie stanu dachowej konstrukcji. (uprawnienia budowlane cena) 

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com