Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia dodają uroku całej posesji. Przykładem są ogrodzenia wykonane z gabionów. Tutaj mowa właśnie o ogrodzeniach,  jak również innych elementach zdobniczych architektury ogrodowej np. murkach, schodach ogrodowych, ławkach przy podwyższonych rabatach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Ogrodzenia gabionowe

Ogrodzenia gabionowe

Dzięki temu można stworzyć idealną kompozycje pasującą w całym ogrodzie.

Co to są gabiony?

Gabiony to kamienno – siatkowe kosze, które służą do umacniania wałów, skarp, nasypów ale także tworzą ciekawe ogrodzenia.

Ich prosta konstrukcja, szybki montaż i możliwość wypełnia na miejscu różnym materiałem skalnym to wielkie zalety.

Klienci mają możliwość zamawiania różnorodnych wzorów oraz nietypowych wymiarów  koszów. Zazwyczaj dostarczane są w paletach na płaskich oczkach. Z reguły w formie nie złożonych lub wstępnie skręconych klatek, które na miejscu dopiero całkowicie się montuje. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

W konstrukcji gabionów wyróżnia się kosze oporowe,wykonane z siatki plecionej lub zgrzewanej z drutu, następnie kosze ogrodzeniowe przygotowane do uzyskania dużych, wysokich, sztywnych ścian, zazwyczaj są wykonane z mocnej siatki spawanej. Panele ogrodzeniowe, są  to panele druciane, które zazwyczaj używa się do budowy przęseł ogrodzeń. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

W przypadku pojedynczych elementów np. ławki buduje się niski murek oporowy z kosza ogrodzeniowego i wypełnia ciężkim kruszywem ,warto ułożyć go na twardym podłożu. (program na uprawnienia architektoniczne)

Czym wypełnić kosze gabionowe?

Kosze gabionowe wykładane są kamieniami, a dzięki temu uzyskujemy stabilność budowli, a także jej estetykę. Gabiony wypełnione są materiałem skalnym np. kamieniem łamanym, kostką brukową, żużlem wielkopiecowym czy otoczakami. Niektórzy decydują się na bryły z przetopionego szkła, dzięki czemu uzyskujemy piękne efekty świetlne, mogą one być podświetlane wężami ledowymi ukrytymi między bryłami skalnym i to już daje naprawdę ciekawe efekty. Atrakcyjną opcją jest również wypełnienie gabionów  klockami drewnianymi,  korą, a nawet dachówkami pochodzących z rozbiórki domów. Wypełnienie koszy warto dopasować do materiałów użytych do wykończenia domu i jego otoczenia. (testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.