fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nauka do egzaminu ustnego – jak się za nią zabrać?

Przygotowanie do egzaminu ustnego może niektórym spędzać sen z powiek. Jest on dość trudny, a nastroju nie poprawiają coroczne statystyki, według których z roku na rok coraz mniej osób zdaje egzamin. Warto więc zastanowić się nad tym, jak powinna wyglądać nauka do egzaminu ustnego, aby przyniosła jak najlepsze efekty? (szczegółowy program egzaminu na uprawnienia budowlane)

Nauka do egzaminu ustnego: pytania z poprzednich lat

Jedną ze znanych i lubianych metod jest przeglądanie pytań i nauka odpowiedzi na nie. Z całą pewnością warto przyjrzeć się zestawom pytań z poprzednich lat, ponieważ część zadań rzeczywiście się powtarza. Takie działanie nie oddali nas od zdania egzaminu, a raczej wręcz przeciwnie, tylko nas do tego przybliży. Zbiory pytań z poprzednich sesji egzaminacyjnych można znaleźć w Internecie. Pomocy w odnalezieniu pytań warto szukać również u znajomych, którzy mają już ten etap zdobywania uprawnień za sobą. Oczywiście takie zestawy trzeba właściwie opracować, co wymaga od nas pewnej pracy. Warto skupić się przede wszystkim na tych pytaniach, które dotyczą bezpośrednio wybranej przez nas specjalności uprawnień. (programy do uprawnień architektonicznych)

Nauka do egzaminu ustnego a wybór specjalności

Jeśli staramy się o uprawnienia w dość popularnej specjalności (taką jest np. konstrukcyjno-budowlana czy sanitarna), nie powinniśmy mieć żadnego problemu w odnalezieniu sprawdzonych pytań. Będzie ich wręcz bardzo dużo. Które z nich wtedy wybrać? Najlepiej te, które pochodzą z izby, w której będziemy podchodzić do egzaminu. W takim przypadku trafienie na ten sam zestaw pytań jest największe. Kiedy nauczymy się odpowiedzi na zestawy pytań z naszej izby, możemy sprawdzić swoją wiedzę przez rozwiązywanie zadań z innych okręgów. Takie przygotowanie może obfitować wyłącznie w dobre skutki. W sytuacji wybrania mało popularnej specjalizacji, szanse na znalezienie pytań z poprzednich lat są proporcjonalnie mniejsze. Jeżeli to dotyczy właśnie nas, wtedy najlepiej od razu przeglądać i opracowywać pytania pochodzące ze wszystkich izb. (akty zgodne z wykazem Izby Architektów)

Nauka do egzaminu ustnego a materiały

Podczas przeglądania pytań z poprzednich lat należy poświęcić odpowiednią ilość czasu przede wszystkim tym, które są związane z umiejętnościami praktycznymi. Trzeba mieć na uwadze, że podczas samego egzaminu dostęp do wszelkich materiałów jest ograniczony. Oczywiście podczas egzaminu możemy posiłkować się tekstami rozporządzeń czy ustaw, jednak trzeba pamiętać, że tylko wybrane z nich pozostają do dyspozycji zdających. Znalezienie konkretnej informacji może być trudne. Warto więc wiedzieć, co i gdzie można odnaleźć. W tym pomoże nam znajomość budowy dokumentów, którą nabędziemy przeglądając dokumenty. Głębszą analizę przeznaczmy tym przepisom, które sprawiają nam najwięcej problemów. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.