fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Droga do kierownika

Przede wszystkim kierownik budowy musi posiadać ukończone studia o kierunku związanym ze środowiskiem budownictwa. Następnie może rozpocząć on swoją karierę. Niestety należy nastawić się na długą drogę pełną pracy i wyrzeczeń. Po studiach, kierownik budowy powinien rozpocząć etap praktyk. To ile musi wypracować godzin, zależy od wybranych uprawnień oraz kierunku wykształcenia.

jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane https://uprawnienia-budowlane.com/o-egzaminie/

Kierownik budowy – kto może nim zostać

Egzamin

Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o nadanie uprawnień budowlanych. Wniosek należy złożyć do odpowiedniej Izby Samorządu Budowlanego. W tym momencie startuje cały proces sprawdzający kwalifikacje kierownika budowy. Na samym końcu drogi dana osoba musi zdać egzamin. Weryfikuje on posiadane przez kierownika umiejętności oraz sposoby wdrażania teorii do praktyki. Cały egzamin podzielony został na część ustną oraz pisemną. Test polega na jednokrotnym wyborze poprawnej odpowiedzi. Dopiero po zaliczeniu pierwszej części egzaminu, kandydat może przystąpić do formy ustnej. Termin zdawania zostaje ustalony dopiero po zdaniu pisemnego egzaminu.

szczegółowy program egzaminu na uprawnienia architektoniczne http://uprawnienia-architektoniczne.com/egzamin/szczegolowy-program

Kolejny krok

Egzamin jest ostatnim już krokiem do rozpoczęcia kariery kierownika budowy. Teraz taka osoba może zostać ujęta w centralnym rejestrze oraz na liście członków izby samorządu zawodowego. Na czym polega praca kierownika? Musi on nadzorować cały proces realizacji projektu, stan budowy, postępowanie zgodnie z wymaganymi środkami ostrożności, stosowanie odpowiednich materiałów, a także pilnuje jakości pracy.Ponadto wszelkie uwagi i wizyty na placu budowy musi zarejestrować i wpisać do dziennika budowy. Jest to niezbędny dokument, który musi on wypełniać.

Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com