fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Za co odpowiada i kiedy należy zatrudnić inspektora nadzoru inwestorskiego?

Inspektor nadzoru inwestorskiego to osoba, która ma za zadanie nadzorować przebieg procesu prac budowlanych. Inspektor pełni tę funkcję z ramienia inwestora danej budowy. (uprawnienia budowlane)

Mniejsze inwestycje, na przykład domy jednorodzinne, nie wymagają zatrudnienia takiej osoby. Oczywiście, prawo tego nie zabrania, jednak w przypadku mniejszych inwestycji raczej niepraktykowane. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Obowiązek zatrudnienia inspektora nadzoru inwestorskiego

Decyzję o zatrudnieniu inspektora nadzoru inwestorskiego zazwyczaj podejmuje inwestor. Najczęściej inwestorzy decydują się na taki krok z uwagi na wygodę. Należy jednak mieć na uwadze fakt, iż czasem obecność inspektora na budowie podyktowana jest przepisami. Do takich sytuacji zalicza się wznoszenie obiektów budowlanych, które będą obiektami użyteczności publicznej. Ważna jest także wysokość i wielkość budynku. Inwestor jest potrzebny, także wtedy, kiedy wysokość budynków nad gruntem przekraczać będzie 15 metrów. Gdy powierzchnia przekroczy 2500m3, także należy zatrudnić taką osobę.. W skład budowli, które musi nadzorować inspektor nadzoru inwestorskiego są również mosty, drogi, a także inne obiekty wpływające na środowisko. (testy 2020 uprawnienia)

Inspektor nadzoru inwestorskiego jest również obecny w przypadku z założenia skomplikowanego projektu. Jest to zabezpieczenie bezpiecznego, zgodnego ze sztuką przebiegu prac budowlanych.

Jak już zostało wspomniane wyżej, w przypadku budowli, które nie niosą ze sobą obowiązku uczestniczenia inspektora nadzoru inwestorskiego, decyzję o jego potrzebie podejmuje inwestor. Warto jednak mieć na uwadze fakt, iż dla inwestora jest to wygodne rozwiązanie. Obecny na placu budowy inspektor nadzoru inwestorskiego prezentuje interesy inwestora i to jego dobro będzie miał w głównej mierze na uwadze. Dzięki temu obecność inwestora na budowie może być sporadyczna. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.