fbpx
program
Uprawnienia Budowlane

Porównując pracę kierownika budowy, a inspektora nadzoru budowlanego, można stwierdzić, iż jest to łatwiejszy zawód.

Inspektor nadzoru budowlanego

Miejsce pracy inspektora nadzoru budowlanego jest zróżnicowane w zależności od tego, gdzie prowadzone są roboty budowlane, jak również inwestycje typu budowa maszyn, wiaduktów, wież budowlanych. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Nadzór budowlany wymagany jest w bardziej wymagających robotach. Tak więc  inspektor nadzoru budowlanego potrzebny jest w miejscach, gdzie prace są skomplikowane,  nie jest konieczny przy zwykłym remoncie. Inspektor zajmuje się również wypełniłem dokumentu czyli pracą biurową. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Inspektor nadzoru budowlanego to osoba uprawniona do kontrolowania zgodności realizowanego projektu budowlanego z obowiązującymi przepisami i normami, jak również jakością robót i materiałów.

Wszelkie działania budowlane są procesem trudnym i aby wszystko szło odpowiednim torze  należy zatrudnić specjalistę, inspektora nadzoru, który będzie działał w imieniu inwestora,

główne  jego zadania to realizacja budowy i robót w zakresie zgodności nadzorowanych zadań inwestycyjnych, prowadzenie korespondencji z wykonawcami w sprawach technicznych, udział w negocjacjach do wykonywania kosztorysów, udział w odbiorach końcowych. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Wykształcenie inspektora nadzoru budowlanego

Inspektor nadzoru budowlanego musi mieć minimum wykształcenie średnie techniczne, bardzo pożądane jest wyższe wykształcenie jako inżynier budowlany oraz posiadane uprawnień budowlanych w specjalności technologii i organizacji budowy, architektonicznej, konstrukcji budowlanych lub instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych.

Oczywiście aby uzyskać te uprawnienia należy zdać egzamin państwowy, trzeba znać dobrze kodeks postępowania administracyjnego, prawa budowlanego, ustaw o postępowaniu egzekucyjnym w administracji, a także bieg dla obsługiwać komputer i posiadać prawo jazdy kategorii B.

Miejsce pracy inspektora nadzoru to biuro, a także praca w terenie. Praca charakteryzuje się również natężoną ilością kontaktów z ludźmi.Podziel się:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Znajdź na blogu
Kategorie artykułów
Nasze produkty
Darmowy poradnik

Nie zwlekaj i dołącz do nas już dziś i otrzymaj poradnik wraz z wypełnionym zbiorczym zestawieniem praktyk!

Uprawnienia-budowlane.com