Egzamin ustny na uprawnienia budowlane

Oczywiście egzamin pisemny jest dopiero początkiem drogi ku uprawnieniom budowlanym. Istotnie, po zdaniu części pisemnej kandydat podchodzi do części ustnej. Z pewnością jest to stresujący moment, a sam egzamin wygląda różnie w zależności od izby. I tak w Pomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa część ustna rozpoczyna się zaraz po egzaminie pisemnym. Taka sytuacja ma miejsce w przypadku specjalności konstrukcyjno-budowlanej (program na uprawnienia budowlane w wersji android). Z kolei osoby zdające na uprawnienia w specjalności instalacyjnej zwykle podchodzą do egzaminu 4-5 dni później. Dlatego też w zależności od specjalności warto dobrze rozplanować sobie czas na naukę.

Egzamin ustny na uprawnienia budowlane

Przygotuj się dobrze do części ustnej!

Istotnie, zdarza się, że mimo dobrego przygotowania kandydata zjada stres (akty prawne do egzaminu na uprawnienia budowlane). Jednak kluczowa jest dobra znajomość informacji zawartych w ustawach. Wówczas wystarczy, że zdający wie, gdzie znaleźć odpowiedź na konkretne pytanie. W związku z tym przeczytanie norm, zapoznanie się z ich podziałem tematycznym oraz treścią jest po prostu konieczne.

Na jakie pytania warto się przygotować?

Godnym uwagi jest fakt, że egzamin ustny opiera się na weryfikacji wiedzy technicznej kandydata. W związku z tym pytania mogą dotyczyć kwestii technicznych związanych z rozwiązaniem danego problemu. Poza tym pytania mogą dotyczyć Prawa budowlanego, przepisów BHP, warunków technicznych (program z aktami na uprawnienia budowlane). Pamiętajmy jednak, że te obszary obejmuje także egzamin pisemny, więc jeśli dobrze opanowaliśmy materiał – część ustna nie powinna być trudna.

Zasięgnij opinii wcześniejszych roczników

Na pewno każdy, kto podchodzi do egzaminu rozmawia o tym ze swoimi znajomymi z tej branży. Istotnie, jest to bardzo dobre rozwiązanie (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia). Dzięki doświadczeniu i wskazówkom osób, które egzamin na uprawnienia budowlane mają już za sobą możemy się do niego lepiej przygotować. Poza tym konieczne jest uczenie się samemu, spokojne przyswajanie materiału oraz rozpoczęcie nauki stosunkowo wcześnie.

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.