fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Nadawanie kwalifikacji do uprawnień budowlanych dzieli się na dwa etapy. Do pierwszego zalicza się weryfikacja odpowiedniego wykształcenia oraz odbycia praktyki zawodowej. Drugim etapem jest podejście do egzaminów sprawdzających znajomość teorii oraz praktyki. Aby sprostać tym zadaniom, egzamin podzielono na część pisemną i ustną. Skupimy się teraz na tej drugiej. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Egzamin ustny – struktura egzaminu

Chcąc przystąpić do części ustnej, musimy najpierw zaliczyć test. Przystępując do egzaminu ustnego stajemy przed właściwą z racji miejsca komisją. Jest ona wyłaniana z Okręgowej Izby Inżynierów lub Architektów. Liczba pytań, na które musimy odpowiedzieć, zależy od rodzaju i zakresu uprawnień, o które się staramy. W przypadku uprawnień nieograniczonych łącznych, ilość pytań dla każdej specjalności wynosi 10. Gdy myślimy o uprawnieniach nieograniczonych oddzielnych, warto pamiętać, iż pytań jest nieco mniej, ponieważ tylko 8. Niezależnie od rodzaju uprawnień, egzamin trwa zawsze 25 minut. (program z aktami na uprawnienia budowlane)

Egzamin ustny – pytania

Zestawy pytań przygotowuje się oddzielnie dla każdej specjalizacji oraz rodzaju uprawnień. Zdając egzamin ustny na nieograniczone uprawnienia łączne trzeba mieć na uwadze, że wśród 10 pytań jest jedno praktyczne. Polega ono najczęściej na wykonaniu określonego zadania projektowego czy rozwiązania zagadnienia powiązanego w sposób bezpośredni z prowadzeniem budowy. To pytanie/zadanie, pojawiające się także na egzaminie dotyczącym uprawnień oddzielnych, wzbudza w zdających największy stres. Oprócz tego zdający musi się zmierzyć z 1 pytaniem dotyczącym posługiwania się prawem w praktyce, 4 z praktycznej wiedzy technicznej i 4  dotyczącymi specjalności. W przypadku uprawnień łącznych dostajemy 3 pytania o specjalizację i 3 o wiedzę techniczną w praktyce. (uprawnienia budowlane – egzamin)

Egzamin ustny – punktacja

Za odpowiedź na każde pytanie komisja może nam przyznać od 0 do 5 punktów. Aby zdać egzamin ustny na łączne i nieograniczone uprawnienia budowlane musimy zdobyć minimum 34 punkty (na 50 możliwych). Jak można łatwo policzyć, w przypadku podchodzenia do egzaminu na nieograniczone uprawnienia o charakterze oddzielnym, możemy uzyskać 40 punktów. Aby zdać, musimy odpowiedzieć poprawnie na co najmniej 27 pytań. (egzamin ustny na uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.