fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane jest ostatnim etapem kwalifikacji, gdy staramy się o nadanie uprawnień budowlanych. Egzamin dzieli się na dwie części: pisemną i ustną. Ich długość oraz liczba pytań zależą od rodzaju oraz zakresu wybranych przez nas uprawnień. (jak wygląda egzamin na uprawnienia budowlane)

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane – struktura egzaminu

W przypadku każdej specjalności egzamin na łączne ograniczone uprawnienia budowlane zawiera 60 pytań testowych. Pytania są jednokrotnego wyboru, co oznacza, że tylko jedno spośród trzech rozwiązań jest prawidłowe. Na rozwiązanie testu przeznacza się 90 minut. Aby go zdać, musimy uzyskać co najmniej 45 poprawnych odpowiedzi. W przypadku ubiegania się o uprawnienia ograniczone oddzielne nasz egzamin jest nieco krótszy, ponieważ trwa 70 minut i zawiera 45 pytań. Aby zaliczyć egzamin, potrzebujemy minimum 34 dobre odpowiedzi. (testy uprawnienia budowlane)

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane – zakres wiedzy

W teście odpowiadamy między innymi na pytania z zakresu prawa budowlanego a także ustaw i aktów związanych z wybraną specjalizacją. Znajdziemy tam też pytania sprawdzające naszą wiedzę z BHP w czasie wykonywania prac budowlanych oraz pytania o postępowanie administracyjne. Ilość pytań zależna jest od rodzaju uprawnień, o które się ubiegamy. W przypadku uprawnień łącznych otrzymujemy 42 pytania o prawo budowlane, 12 pytań dotyczących BHP i 6 o postępowanie administracyjne. Do uprawnień oddzielnych otrzymujemy 32 pytania o prawo i akty, 9 o bezpieczeństwo i higienę pracy, 4 dotyczące postępowania administracyjnego. (materiały do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Egzamin pisemny na ograniczone uprawnienia budowlane – tytuł mistrza/technika

Egzamin pisemny możemy również zdawać, gdy posiadamy wyłącznie tytuł technika lub mistrza. W takiej sytuacji egzamin trwa 70 minut i składa się z 45 pytań. Tak samo jak w przypadku egzaminu na uprawnienia oddzielne, otrzymujemy 32 pytania dotyczące prawa budowlanego, 9 o BHP a także 4 o postępowanie administracyjne. Aby zdać egzamin musimy odpowiedzieć dobrze na co najmniej 34 pytania. (program przygotowujący do uprawnień budowlanych)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.