fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Meble drewniane możemy stylizować na różne sposoby. W przypadku dość wysłużonych modeli możemy nadać im nowe oblicze dzięki różnorodnym farbą. Jedną z ciekawych propozycji jest farba kredowa. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

Co to jest farba kredowa?

Farba kredowa zawiera naturalną kredę, w zależności od składu wyróżniamy farby mineralne, kazeinowe, farby na bazie żywić akrylowych. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Farby te służą między innymi do malowania ścian, a także boazerii. Służą  też do odnawiania również, w ten sposób można uzyskać naprawdę dobre efekty dekoracyjne np. cieniowanie czy przecierki.

Najpierw używa się farby bazowej, która ma dużą przyczepność, a potem pokrywa się farbą kredową o sporej zawartości naturalnej kredy. Farby te posiadają  szeroką bazę kolorystyczną od odcieni pastelowych po bardziej mocne barwy. (informacje na temat egzamin na uprawnienia budowlane)

Czynności które należy wykonać przygotowując meble do renowacji

Chcąc odnowić meble najpierw oczywiście należy przygotować powierzchnię. Innych zabiegów wymaga powierzchnia drewniana, a inna wykonana z płyty MDF. należy oczyścić wszelkie zabrudzenia, zatłuszczenia i łuszczące się powłoki malarskie. W przypadku drobnych pęknięć, czy rys warto przeszlifować powierzchnię gruboziarnistym papierem ściernym, tą powierzchnię można uzupełnić specjalną masą wypełniają.

Renowacja mebli drewnianych

W przypadku mebli drewnianych renowacja może następować wielokrotnie, niemal wszystkie powierzchnie drewniane można w łatwy sposób odnowić, potrzebna jest w tym celu szlifierka, która ułatwia usuwanie starej warstwy wykończeniowej, oczywiście w celu nadbudowy uszczerbków wykorzystuje się masę szpachlową, kit do drewna i korektor, a później można pokrywać daną warstwę na przykład farbą. W celu renowacji drewnianych mebli warto użyć między innymi wosku do drewna. Woskowanie sprawia, że powierzchnia staje się lśniąca i jedwabiście gładka. Woskowaną powierzchnię łatwo odnowić w wybranym miejscu, co nie jest łatwe w przypadku surowca wykończonego np. lakierem.Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0