fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Drewno stosowane w budownictwie

Drewno to materiał niezbędny na placu budowy. Mimo że dawno wyszedł z mody ze względu na jego ograniczenia i gdybyśmy chcieli go użyć do tworzenia rzeczy jak te, które zrobione są z betonu to wytrzymałość takiej konstrukcji byłaby nieporównywalnie gorsza.

drewno w budownictwie

drewno w budownictwie

Zalety drewna budowlanego

Głównymi zaletami drewna jest to że jest ono surowcem naturalnym i ekologicznym, w dodatku jest dość wytrzymałe w stosunku do swojego ciężaru.  Materiał ten uzyskiwany jest ze ściętych drzew, takie drzewa odpowiednio się przerabia. Po przeróbce materiał otrzymuje różne właściwości. W zależności od tego jak obrobimy ścięte drzewo możemy uzyskać materiał używany w różnych miejscach. Mogą to być zwykłe deski które wykorzystamy przy deskowaniu, lub do wyłożenia podłogi w rusztowaniach, czy po innej obróbce takie więźby dachowe, belki, łaty przy konstrukcji dachów. Przenosząc się z placu budowy do magazynów z materiałami budowlanymi, będzie nam łatwo zauważyć jak bardzo ważną rolę odgrywa tam drewno. Wykorzystywane do składowania palety czy też różnego rodzaju skrzynie zrobione z płyt OSB, sklejki czy też płyt pilśniowych. Na zachodzie zaś bardzo popularne ze względów warunków atmosferycznych, popularne są domy szkieletowe z drewna. Dom taki jest tani i szybki w skonstruowaniu.

Reklama

Egzamin na uprawnienia budowlane odbywa się dwa razy w roku. W sesji wiosennej i jesiennej. Organizowany jest jednocześnie w każdym województwie w Polsce. Za przeprowadzenie egzaminu na uprawnienia budowlane odpowiedzialna jest Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa.

Egzamin dzieli się na dwie części. Pierwsza to egzamin pisemny. Druga natomiast to egzamin ustny. Egzamin pisemny prowadzi się w formie testu z trzema odpowiedziami, wśród których tylko jedna odpowiedź jest poprawna. Druga część to egzamin ustny. Tu kandydat losuje pytania na które musi udzielić ustnej odpowiedzi przed komisją.

W przygotowaniach do egzaminu pomagają materiały przygotowane przez serwis uprawnienia-budowlane.com.

Są to miedzy innymi:

 

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.