fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Dokumentowanie praktyki zawodowej jest silnie zależna od miejsca, w którym się odbywała. Wiele ważnych przepisów odnośnie dokumentacji praktyki zostało zmienionych w 2014 roku. Wtedy to weszło nowe rozporządzenie dotyczące pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Aktualnie wyróżniamy dwa różne sposoby dokumentacji praktyki zawodowej. (jak wygląda egzamin na uprawnienia architektoniczne)

Dokumentacja praktyki zawodowej po 25 września 2014r.

Jeżeli nasza praktyka miała miejsce po wyżej wspomnianej dacie, będziemy potrzebowali tylko jednego dokumentu. Mowa tu o oświadczeniu potwierdzającym odbycie praktyki zawodowej. Znajdziemy je w załączniku do rozporządzenia dotyczącego samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie. Takie zaświadczenie musi zostać podpisane przez opiekuna naszej praktyki zawodowej, którym może być przykładowo kierownik budowy. Najważniejszym załącznikiem, bez którego nasza dokumentacja będzie niepełna, jest zbiorcze zestawienie praktyki. Dokument ten wyróżnia wszystkie prace, w których kandydat na uprawnienia aktywnie uczestniczył. (program jednolite akty prawne na egzamin uprawnienia)

Dokumentacja praktyki zawodowej przed 25 września 2014r.

Gdy odbyliśmy praktykę zawodową przed pojawieniem się nowego rozporządzenia, wciąż możemy ją zaliczyć. W takiej sytuacji jesteśmy jednak zobligowani do przedstawienia książki praktyki zawodowej, oczywiście wypełnionej. Taka książka była bowiem wymagana jeszcze kilka lat temu podczas odbywania praktyki. Niezwykle istotny jest jednak fakt, czy tę książkę przed laty zarejestrowaliśmy w okręgowej izbie inżynierów. Jeśli nie dokonaliśmy tego przed rozpoczęciem praktyki zawodowej – nasza praktyka nie zostanie zaliczona. (akty prawne do egzaminu na uprawnienia architektoniczne)

Dokumentacja praktyki zawodowej za granicą i ważne informacje

Dokumentacja praktyki zawodowej odbytej poza granicami naszego kraju odbywa się w jeszcze inny sposób. Przede wszystkim należy mieć zaświadczenie od kierownika jednostki, w której praktykant odbywał swoje obowiązki. Myśląc o dokumentacji praktyki, warto pamiętać, że od 25 września 2014r. nie trzeba już rejestrować praktyk w izbach okręgowych. Koniecznie trzeba jednak pobrać wzory dokumentów ze strony internetowej naszej izby. Należy zbierać podpisy i pieczątki wszystkich opiekunów, których mieliśmy podczas trwania całej praktyki. Każdy z nich musi wypełnić oddzielne oświadczenie o praktyce danego kandydata. Ponadto do każdego takiego poświadczenia musimy dołączyć zbiorcze zestawienie praktyki. (testy uprawnienia budowlane)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.