fbpx
Przejdź do treści
uprawnienia budowlane na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane na telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane on-line_cennik_2
On-line
uprawnienia budowlane egzamin ustny na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane egzamin ustny telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane egzamin ustny on-line_cennik
On-line
uprawnienia budowlane akty prawne na komputer_cennik
Na komputer
uprawnienia budowlane akty prawne telefon_cennik
Android
uprawnienia budowlane akty prawne on-line_cennik
On-line
o egzaminie
O egzaminie
egzamin pisemny
Egzamin pisemny
egzamin ustny
Egzamin ustny
praktyka
Praktyka
Szczegółowy program Egzaminu
kontakt
Kontakt
o nas
O Nas
opinie
Opinie

Czas trwania praktyki zawodowej – od czego zależy?

Czas trwania praktyki zawodowej podczas starania się o uprawnienia budowlane jest zależny od kilku czynników. Zostały one dokładnie opisane w artykule 14 Prawa Budowlanego. Ustawa uzależnia czas trwania praktyki od zakresu uprawnień (ograniczone lub nieograniczone), od ich rodzaju (łączne lub oddzielne) i od posiadanego wykształcenia. W przypadku wykształcenia, inny czas praktykowania będzie gdy ukończymy studia II stopnia, I stopnia bądź z dyplomem technika. (program na uprawnienia budowlane w wersji android)

Czas trwania praktyki zawodowej: uprawnienia do projektowania

Czas praktyki zawodowej w zależności od wspomnianych wyżej czynników może wynieść od 1,5 roku do aż 4 lat. I tak w przypadku praktyki dla nieograniczonych uprawnień do projektowania, trwa ona rok na budowie i rok przy pracy nad projektami. Aby uzyskać uprawnienia projektowe w ograniczonym zakresie praktyka trwa tyle samo. Warto więc w takiej sytuacji zdecydować się na uprawnienia nieograniczone. (program do egzaminu na uprawnienia na komputer)

Czas trwania praktyki zawodowej: uprawnienia do kierowania pracami budowlanymi

Chcąc wyłącznie kierować pracami budowlanymi w nieograniczonym zakresie, popraktykujemy na budowie 1,5 roku. Odnosi się to tylko do sytuacji, gdy skończyliśmy studia II stopnia na odpowiednim kierunku. Posiadając wyłącznie tytuł inżyniera, praktyka na budowie trwa już 3 lata. Kończąc studia II stopnia na kierunku pokrewnym bądź studia I stopnia na kierunku odpowiednim możemy starać się o uprawnienia ograniczone. Praktyka na budowie trwa wtedy 1,5 roku. O takie uprawnienia możemy też starać się po studiach inżynierskich na kierunku pokrewnym, jednak wtedy praktyka trwa 3 lata. Istnieje jeszcze jedna opcja – 4 lata praktyki posiadając tytuł technika w zawodzie związanym z budownictwem. (testy uprawnienia architektoniczne)

Czas trwania praktyki zawodowej: uprawnienia łączne

Nieograniczone uprawnienia do projektowania i kierowania pracami budowlanymi otrzymamy, gdy odbędziemy 1,5 roku praktyki na budowie i rok przy pracach projektowych. Czas praktyki przedstawia się identycznie, gdy decydujemy się na uprawnienia w stopniu ograniczonym. Należy pamiętać, że czas praktykowania może się wydłużyć i to dwukrotnie. Taka sytuacja będzie miała miejsce, gdy zdecydujemy się odbywać swoją praktykę w organach nadzoru budowlanego. Tak samo jest zresztą w przypadku zdobywania niezbędnego doświadczenia u zarządcy infrastruktury kolejowej lub organach administracji rządowej. (pytania na egzamin ustny do uprawnień)

Podziel się:

Ocena artykułu:

0
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.