Bezbłędne murowanie ścian w energooszczędnych budynkach
Energooszczędny dom tani w eksploatowaniu powinno budować się z materiałów, które posiadają niski poziom współczynnika cieplnej przewodności. Ważne jest także wykonanie fachowo murowania ścian. Warto w związku z tym starać się zapobiegać błędom, które sprawiają, że ciepło z budynku nadmiernie ucieka. Wznoszenie energooszczędnego domu wymaga zachowania precyzji, a także należy posiadać znajomość budowlanej sztuki i zasad związanych z korzystaniem z nowoczesnych typów materiałów. Połowę sukcesu osiągnie się w sytuacji, gdy znajdzie się profesjonalną ekipę z doświadczeniem przy takich obiektach. Ekipa musi być solidna oraz potrafiąca zachować odpowiedni technologiczny reżim na placu budowy. Inwestor niekiedy może wpłynąć na ułatwienie pracy robotników poprzez wybór materiałów posiadających dobre termoizolacyjne parametry, które cechują się też odpornością na wykonawcze błędy. (uprawnienia budowlane kontakt)
Systemowe rozwiązania podczas murowania ścian
Dokonując wyboru odpowiedniego materiału na ściany warto szczególną uwagę zwrócić na to, czy producent w ofercie oprócz podstawowych bloczków posiada też inne rodzaje elementów, które wpływają na ułatwienie oraz przyśpieszenie prac. Ważne też, by były to materiały, które pomagają uniknąć wykonawczych błędów. Podejmując decyzje o zastosowaniu kompleksowego rozwiązania można mieć pewność, że wszystko będzie pasować do siebie. Dodatkowo można dzięki temu zminimalizować ilość czynności, jakie będzie trzeba wykonać na placu budowy. Takie myślenie spowodowało powstanie kompleksowego systemu budowy H+H. System Budowy H+H składa się nie tylko z bloczków o różnych typach i szerokościach, ale także z bloczków połówkowych. Za ich pomocą eliminuje się konieczność wykonywania docinek. Dodatkowo umożliwiają one przeprowadzenie w narożniku szczelnych przewiązań ścian. (uprawnienia budowlane 2022)
Zastosowanie kształtek U
Duże znaczenie przy utrzymaniu w przegrodach energooszczędności mają rozwiązania, jakie przeznacza się w takich miejscach. Jest to np. wieniec czy nadproża. To miejsca najbardziej narażone na powstawanie termicznych mostków. Wykorzystanie kształtek U stanowią tu szalunkowy element. Można stosować je przy tworzeniu wieńca, poziomych i pionowych żelbetowych belek, do jakich zalicza się trzpienie, słupy czy nadproża. Pozwalają one w prosty sposób zamontować dodatkową termiczną izolację, jaka jest konieczna przy elementach żelbetowych konstrukcji danego budynku. (uprawnienia budowlane program)
Murowanie szczelnych ścian z równych bloczków
Stosując bloczki o gorszej jakości i znacznych wymiarowych niedokładnościach oraz powierzchniach, które nie są równe ciężko jest murować nimi szczelne i równe ściany. (segregator egzamin ustny uprawnienia) W związku z tym, im produkt jaki zakupimy będzie mieć lepszą kategorię, tym większą otrzymujemy w związku z tym gwarancję, że ściany zostaną wzniesione bezproblemowo. System Budowy H+H posiada elementy wykonane z komórkowego betonu i silikatu, które mają dwie najwyższe kategorie. Są to kategorie TLMA oraz TLMB. Wiąże się to nie tylko z łatwym budowaniem ścian, ale także pozwala to na zastosowanie nowoczesnej łączeniowej metody, która polega na cienkim spoinowaniu. (program egzaminu na uprawnienia)