Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową

Ocieplenie poddasza pianą poliuretanową

Jednym ze sposobów ocieplania domu jest piana poliuretanowa. W ten sposób otrzymujemy dobrze zaizolowane poddasze dzięki, któremu utrzymana jest spora ilość ciepła zimą, a latem będzie utrzymywał się odpowiednich chłód. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

pianka poliuretanowa

pianka poliuretanowa

Dlaczego istotne jest ocieplanie dachu?

Strych zazwyczaj jest miejscem nieużytkowym i niezamieszkałym.   Zazwyczaj jest  nieogrzewany. Tutaj jednak ważna jest izolacja, min. ze względów ekonomicznych. Odpowiednia termoizolacja powoduje że ciepło nie ucieka z danych pomieszczeń. (egzamin ustny na uprawnienia architektoniczne)

Bardzo istotny jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego. Bardzo często właśnie piany są wybierane do takich zadań. Właściwości izolacyjne pian pozostają niezmienne na długie lata. Przykładem są piany Crossin, które charakteryzują się odpornością na rozwój porostów, grzybów i pleśni.

Izolacja natryskowa – zalety pianek poliuretanowych

Pianki poliuretanowe szczelnie wypełniają ocieplane powierzchnie. Charakteryzują się dużą wydajnością oraz szybką aplikacją.

Przy izolacji dachów warto zapewnić sobie pomoc najlepszych specjalistów w tym zakresie. (egzamin ustny uprawnienia architektoniczne – pytania)

Rodzaje pianek

Wśród rodzajów pianek poliuretanowych wyróżnia się pianę otwartokomórkową oraz zamkniętokomórkową.

Piana otwartokomórkowa ma mniejszą gęstość niż piana o komórkach zamkniętych i wyższy współczynnik przewodzenia ciepła. Piana otwartokomórkowa poprawia dźwiękoszczelność przegrody. Najczęściej stosuje się ją do izolacji poddaszy, ścian w budynkach mieszkalnych oraz sufitów.

Piana zamkniętokomórkowa jest polecana do izolacji hal przemysłowych, magazynów, chłodni, przechowalni produktów spożywczych.

Na stropy betonowe  będą idealne pianki poliuretanowe zamkniętokomórkowe o różnych gęstościach. (uprawnienia architektoniczne – egzamin)

W przypadku stropów betonowych, które mają być ocieplone od góry stosuje się pianki twarde i bardziej wytrzymałe. Istnieje też możliwość aplikowania pianki na strop betonowy od spodu.(testy uprawnienia architektoniczne)

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *